Wigilia dla samotnych

Zbliżają się święta – kiedy o nich myślimy, wyobrażamy sobie przyozdobioną choinkę, spotkania z bliskimi czy biały obrus na stole na którym znajdują się różne świąteczne przysmaki. Wyobrażamy sobie chwile spędzone w rodzinnym gronie, długie rozmowy, prezenty czy dźwięk kolęd.

Są jednak mieszkania w których święta wyglądają zupełnie inaczej. W których panuje cisza. Pusty wigilijny stół i samotność. Te mieszkania są wokół nas. Podczas gdy my będziemy wraz z bliskimi szli na rodzinną, wigilijną wieczerzę – samotna seniorka ze smutkiem usiądzie w fotelu i przejrzy stare, rodzinne fotografie. Będzie tlić się w niej płomyk nadziei, że ktoś ją odwiedzi. Nikt jednak nie nadchodzi.

Dzięki Twojej pomocy może to wyglądać zupełnie inaczej. Dlatego prosimy Cię o wsparcie i włączenie się w akcję naszej Fundacji.

Koszt przygotowania posiłku oraz drobnego upominku dla jednego podopiecznego to około 100 zł. Tylko tyle i aż tyle może odmienić los samotnych seniorów w ten wyjątkowy, świąteczny czas. Razem możemy sprawić, że Wigilia będzie dla nich na nowo momentem radości, ciepła i nadziei.

Nasi wolontariusze odwiedzą ich w domach – przyniosą upominki, ciepłe posiłki ale ponad to dadzą im to, czego potrzeba w tych dniach najbardziej – obecność drugiego człowieka.

Tych Państwa którzy chcieliby włączyć się w akcję finansowo:

Fundacja Wspólnota Uczniów Chrystusa
al. Jerozolimskie 85/21, 02-001 Warszawa

Konto PLN: 33 1240 6609 1111 0011 1887 1665
Tytułem:  Darowizna – wigilia dla samotnych

Wszystkich natomiast którzy chcieliby włączyć się rzeczowo zapraszamy do wcześniejszego kontaktu poprzez: fundacja@wspolnotachrystusa.pl.

 

Obserwuj nas