Rozpoczynamy projekt jadłodajni dla najuboższych

W 2023 roku rozpoczęliśmy projekt Jadłodajni w Warszawie i Poznaniu. Cały czas jednak zbieramy środki na remont i wyposażenie pomieszczeń. Obecnie – do czasu ukończenia remontu – zorganizowaliśmy doraźną pomoc polegającą na wydawaniu paczek żywnościowych. Potrzebujących można zgłaszać poprzez kontakt z naszą Fundacją – sami współpracujemy m.in. z innymi organizacjami charytatywnymi czy z MOPSem celem weryfikacji podopiecznych.

Paczki kierowane są dla osób ubogich i niepełnosprawnych, mieszkających samotnie i pozostających w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej. Osoby takie często nie są w stanie samodzielnie zrobić zakupów i ugotować obiadu. Nasza Fundacja za pośrednictwem Wolontariuszy (po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania) dostarcza takim osobom paczki zawierające m.in. gotowe posiłki w słoikach lub puszkach które przeznaczone są do szybkiego i prostego odgrzania. Prócz produktów żywnościowych (w ramach możliwości) dołączane są również artykuły higieniczne.

Akcja ta możliwa jest dzięki wielkoduszności darczyńców indywidualnych oraz firm – zarówno dzięki wsparciu w postaci finansów jak również darów rzeczowych.

Tych Państwa którzy chcieliby włączyć się w akcję finansowo:

Fundacja Wspólnota Uczniów Chrystusa
al. Jerozolimskie 85/21, 02-001 Warszawa

Konto PLN: 33 1240 6609 1111 0011 1887 1665
Tytułem:  Darowizna na realizację celów statutowych, jadłodajnia.

Wszystkich natomiast którzy chcieliby włączyć się rzeczowo zapraszamy do wcześniejszego kontaktu poprzez: fundacja@wspolnotachrystusa.pl. Potrzebne są w szczególności:

  • produkty spożywcze tj.: kawa, herbata, cukier, konserwy mięsne, zupki chińskie/gorące kubki, margaryna, mleko UHT, słodycze
  • środki higieniczne tj.: mydła w płynie/kostce, szampony, żele pod prysznic, gąbki, maszynki i żele do golenia, dezodoranty w sprayu, papier toaletowy
  • środki czystości tj.: środki do dezynfekcji, proszki do prania, płyn Domestos
  • nowa bielizna tj.: majtki/bokserki, skarpetki, kalesony (zimą)
Udostępnij

Obserwuj nas