Dom Miłosierdzia Bożego

Marzymy o stworzeniu miejsca, gdzie na łonie natury, poza miejskim zgiełkiem, nasi podopieczni mogliby zaczerpnąć świeżego powierza, odpocząć od miejskiego zgiełku i w odosobnieniu, z dala od pokus, zmagać się ze swoimi uzależnieniami. Celem projektu „Dom Miłosierdzia Bożego” jest walka z marginalizacją i niesienie nadziei ubogim. Sam dom ma być miejscem otwartym na każdego kto znalazł się w trudnej sytuacji. Chcemy nieść konkretną pomoc – dach nad głową, pomoc socjalną, medyczną, wsparcie w uzupełnieniu wykształcenia czy zdobyciu zawodu. Chcemy dać nadzieję – a tą nadzieją jest bezpieczny dach nad głową, praca, odzyskanie poczucia własnej wartości, możliwość leczenia czy w końcu przezwyciężenie samotności.

W naszym domu będzie wydzielone miejsce na kaplicę – do której wejść będzie można o każdej porze dnia i nocy – bez lęku o strój czy fryzurę. Bez wstydu czy obracania się za siebie. Wierzymy, że duchowe wsparcie, bycie razem we wspólnocie, jest równie ważne jak te materialne, oczywiste rzeczy.

Wielu z Was zastanawia się po co takie miejsce skoro jest pomoc społeczna udzielana przez Państwo. Odpowiedź jest bardzo prosta. Kto choć raz znalazł się w sytuacji w której musiał skorzystać z pomocy Państwa – MOPSu, ROPSu, DPSów, ten wie, że system jest coraz bardziej szczelny. System wymaga coraz większych zdolności i umiejętności żeby otrzymać pomoc. System po prostu nie funkcjonuje prawidłowo – nie jest nawet temu bliski. Naprawą systemu zająć musi się rząd ale co z tysiącami ludzi którzy tu i teraz potrzebują pomocy? Tysiącami tych najsłabszych, tysiącami tych którzy nie pasują systemowi, tysiącami którzy „wypadli z systemu”? Właśnie dlatego chcemy stworzyć miejsce dla takich osób. Dać im wszystko czego potrzebują żeby wyjść na prostą – może nie w tydzień, może nie w rok, ale chcemy żeby nie czuli się sami z ciężarem swojego życia.

Jest to  ogromny projekt – bardzo kosztowny. Koszt budowy przekracza 1 000 000 zł (zwłaszcza przy obecnych cenach materiałów budowlanych). Jednak wierzymy, że Bóg spełni pragnienie naszego serca i z pomocą naszych darczyńców oraz pracy własnej uda się go ukończyć.

Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy:

Fundacja Wspólnota Uczniów Chrystusa
al. Jerozolimskie 85/21, 02-001 Warszawa

Konto PLN: 33 1240 6609 1111 0011 1887 1665
Tytułem: Darowizna – Dom Miłosierdzia

Nazwiska osób wspierających finansowo budowę i wyposażenie Domu Miłosierdzia Bożego zostaną wyryte na specjalnych tablicach upamiętniających i umieszczone w kaplicy domu. Nie dotyczy to darczyńców którzy wolą zachować anonimowość.

Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy!

Obserwuj nas